Zábavná akce v Šatově pro rodiny s dětmi a milovníky vojenské historie

Zdroj: Technické muzeum v Brně

Vydejte se do Areálu čs. opevnění a železné opony v Šatově, díky projektu Technického muzea v Brně nazvanému „Na výlety se Šroubkem a Matičkou“ si zde užijete celodenní akci Za hradbou v bezpečí. Akce je určena nejen pro rodiny s dětmi, máte se na co těšit!

Zábavnou formou zde třeba nakouknete do dějin opevňování od Římanů po 20. století. Navštívíte interaktivní stanoviště a zhlédnete nejen vojáky v historických uniformách, ale i zbraně a výstroj z různých dob. Zjistíte, jak se opevňování vyvíjelo. Soutěžní aktivity budou určeny převážně dětem a jsou přizpůsobeny různým věkovým kategoriím. Malí návštěvníci si vyzkouší např. postřehové otázky na pozornost, skládání puzzle, práci s mapou a dalekohledem, fyzickou kondici, porovnávání zbraní a další aktivity. Drobné úkoly jsou připraveny i pro dospělé zájemce.

Akce je součástí Dne pevnostních muzeí jižní Moravy. Kromě Technického muzea v Brně se na programu podílí další subjekty – Klub aktivních záloh, Rekrutační středisko, Branné oddíly, SDH Šatov, KVH Československo, KVH Pannonia z.s., KVH Družina pánů z Miroslavi a další.

Nenechte si tuto událost ujít! Akce se koná 10. června 2023 od 10.00 do 17.00. Více informací naleznete na webových stránkách Technického muzea v Brně. Jste srdečně zváni.

Zdroj: Technické muzeum v Brně