Pomoc hasičů nepotřebují vždy jen lidé. Hasiči ze Soběšic zachránili ježka

Foto: Hasiči Soběšice

BRNO – Záchrana osob a zvířat je jedním z hlavních úkolů hasičských jednotek. Kočička na stromě, kůň zapadlý v bahně, srnka zamotaná do drátů, ptáci zamotaní do sítí. To vše patří do náplně práce hasičů.

K jedné takové příjemné záchranné akci vyjeli soběšičtí hasiči v neděli na Lesnou. V bezradné situaci se tam ocitl ježek, který spadnul do výkopu a nemohl se dostat ven. Kolemjdoucí lidé by mu rádi pomohli, ale do výkopu by se bez technických prostředků nedostali. Proto se obrátili na hasiče. Jednotka profesionálních hasičů, která je na tento druh zásahů předurčena, zasahovala u požáru, a proto na pomoc ježkovi vyrazili hasiči Soběšice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ježek byl nejprve velmi vyděšený a ostražitý, ale nabídku na vytažení v kýblu po nastavovacím žebříku nakonec neodmítnul. Po vytažení z výkopu a zjištění, že se mu nic vážného nestalo, byl vypuštěn do volné přírody. „Odcupital shánět nějakou potravu a vhodnější místo pro odpočinek. S ježečkem jsme se rozloučili a nabídli, že se za námi kdykoli může stavit na hasičku. Třeba na malé osvěžení,“ napsali hasiči Soběšice na své stránce.