Žerotínovo náměstí oživí malba na zemi, kterou dokončí sami obyvatelé

Foto: MMB

BRNO – Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

Brno se přihlásilo do projektu, který založil bývalý starosta New Yorku Michael Bloomberg, Se svou přihláškou-uměleckým dílem uspělo, díky tomu budou prostranství před Bílým domem krášlit postavy, které reprezentují různé skupiny a typy lidí, od těhotné ženy po handicapované. „Žerotínovo náměstí je jedním z komunikačních uzlů města,“ tvrdí Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO: „Tento prostor patří především dětem, jež dochází do základní školy a polikliniky, které v budově Bílého domu sídlí. Zároveň je to místo vyhledávané studenty nedalekých škol i kulturní veřejností. Jsme rádi, že prostřednictvím tohoto projektu můžeme upozornit na tento jedinečný prostor v rámci Brna a nabídnout atraktivní možnosti jeho zkvalitnění.“ Slavnostní představení se uskuteční 20. června od 18 hodin. Od 16 hodin budete s autory moci dokončit dílo a dopsat poselství do prázdných transparentů a cedulí.  Vlastní realizace malby proběhne na přelomu května a června, konkrétně v termínu 30. 5. – 4. 6. 2023. Důležitou součástí projektu je také úprava zeleně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.