Zátah na tržnici Hatě: Zabavili padělky za více než 10 milionů korun

Foto: Česká obchodní inspekce Jihomoravského a Zlínského kraje

ZNOJMO –  Česká obchodní inspekce Jihomoravského a Zlínského kraje uskutečnila na konci května mimořádnou kontrolní akci na tržnici Hatě. Akce byla zaměřena na zákaz prodeje padělaného zboží.

Česká obchodní inspekce Jihomoravského a Zlínského kraje provedla v pondělí 29. května mimořádnou kontrolní akci na tržnici Hatě. Kontrola byla zaměřena na zákaz prodeje padělaného zboží. ČOI celkem zkontrolovala 29 stánků, včetně jednoho auta a 10 nebytových prostor. U všech zjistila porušení zákona o ochraně spotřebitele, konkrétně prodej, nabídku a skladování zboží porušující některá práva duševního vlastnictví. V 29 stáncích zajistila 3288 kusů padělků za více než 10,6 milionu korun. „Po vypracování všech odborných posudků, které potvrdí, že se jedná o padělky světových značek, bude s kontrolovanými osobami zahájeno správní řízení a bude rozhodnuto o výši pokuty a propadnutí zboží. Výrobky budou následně zlikvidovány, nebo předány k humanitárním účelům,“ sdělil ředitel České obchodní inspekce Jihomoravského a Zlínského kraje Karel Havlíček. Akce se zúčastnilo 27 pracovníků ČOI, 30 policistů, 4 pracovníci Českého telekomunikačního úřadu a 3 zástupci vlastníků ochranných známek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.