Do ulic Brna vyjedou historické vozy a otevřou se areály dopravního podniku

Foto: DPMB

BRNO – Třetí červnový víkend bude patřit dopravním nadšencům. V rámci festivalu Ignis Brunensis se bude konat tradiční Dopravní nostalgie, při které uvidíte v ulicích Brna retro vozy a navštívíte také vozovnu v Medlánkách.

V sobotu 17. června na náměstí Svobody a Brandlově ulici můžete obdivovat historická vozidla městské hromadné dopravy. Dopravní podnik představí své retro tramvaje, autobusy i trolejbus. Návštěvníci se můžou těšit na tramvaj 107 (dřevák) s vlečným vozem, tramvaj 4MT 134 s vlečným vozem, tramvaj T2, tramvaj K2, autobus Karosa ŠM11, autobus Škoda 706 RTO nebo trolejbus 15Tr. Nebudou však chybět ani historická vozidla ze sbírek Technického muzea v Brně, jako například parní tramvaj Caroline.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Historická vozidla vás pak převezou na vozovnu v Medlánkách, která bude výjimečně otevřena veřejnosti. Od 12 do 17 hodin je připravena prohlídka zázemí pro tramvaje či autobusy, ústředních dílen, ukázky techniky i program pro děti. Program je nachystán i na neděli, kdy se rozloučíte s vozy Škoda 14Tr, 15Tr a autobusy Karosa B961. Během dne bude v provozu zvláštní linka z Mendlova náměstí. S vyřazením těchto typů vozů budou na pravidelných trolejbusových a autobusových linkách jezdit pouze nízkopodlažní vozy, proto bude část výtěžku z jízdného věnována Lize vozíčkářů.