Na Brněnsku se topil chlapec v bazénu u domu. Letěl pro něj vrtulník

ilustrační foto: ZZS JMK

BRNO-VENKOV – O víkendu měli záchranáři v péči malého chlapce, který spadl do bazénu u rodinného domku na Brněnsku. Zřejmě stačilo pár minut nepozornosti a dítě se začalo topit.

O víkendu spadl malý chlapec do bazénu u rodinného domku a topil se. Operační středisko záchranářů vyslalo na místo lékařskou posádku ve vrtulníku. „Malého pacienta jsme ošetřili, včetně poskytnutí kyslíkové terapie a tepelného komfortu. Následně byl chlapec letecky transportován na ARO Dětské nemocnice v Brně,“ popsala mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Aby se takové situace vůbec nestávaly, je nezbytné mít malé děti neustále na očích, pokud je v blízkosti vodní plocha. Uvědomme si, že stačí pár centimetrů vody a pár vteřin nepozornosti a může dojít k neštěstí. Určitě pomůže i to, pokud rodiny, které mají soukromé bazény u svých domů, dbají na jejich zabezpečení. Tedy aby se malé děti nemohly do vody vůbec dostat, když pobíhají po zahradě či kolem domu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

A pokud jde o dospělé milovníky koupání, pak platí tyto rady: Nepřeceňujte vlastní síly. Nechoďte se koupat sami, pod vlivem alkoholu nebo na opuštěné místo. Noční koupání, navíc ve spojení s alkoholem, je velmi nebezpečné. Neskákejte do vody, když nevíte, jaká je tam hloubka. Na vodních atrakcích dodržujte bezpečnostní pokyny.

ilustrační foto: ZZS JMK