V oblastech Lerchova a Viniční bude od srpna platit rezidentní parkování

Foto: parkovanivbrne.cz

BRNO – Díky nařízení brněnských radních budou od srpna platit modré zóny v oblastech Lerchova a Viniční. Zavede se zde návštěvnická zóna C s regulací ve všední dny mezi 17. a 6. hodinou.

„V souladu s harmonogramem pro letošní rok jsme nyní odsouhlasili administrativní krok, díky němuž se 14. srpna rozšíří rezidentní parkování do oblasti Lerchova a částečně i Viniční. Tyto zóny zahrnují například Všetičkovu, Jiříkovského, Heinrichovu, Zachovu a Helceletovu nebo Viniční a Nopovu,“ uvedl radní města Brna pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pro rezidenty a abonenty platí stejná pravidla jako v jiných oblastech. Své oprávnění si mohou vyřizovat už nyní. Návštěvníci mezi 17. až 6. hodinou za hodinu stání zaplatí 20 korun, jedna hodina denně je zdarma. Nejsou zde umístěny parkovací automaty, k zaplacení je tedy nutné použít mobilní aplikaci, SMS zprávu nebo online automat.