VIDEO: Dálnici D2 ze vzduchu monitoroval policejní vrtulník. Odhalil nešvary řidičů

Foto: Policie JMK

BRNO-VENKOV, BŘECLAV – Jihomoravští dopravní policisté si posvítili na nejčastější nešvary řidičů na dálnicích. V uplynulých dnech monitorovali dálnici D2.

Při dopravní akci na dálnici D2 se jihomoravští dopravní policisté zaměřili na časté nešvary řidičů. Mezi ně můžeme například zařadit nevěnování se řízení, nedodržování bezpečné vzdálenosti, nesprávnou jízdu v jízdních pruzích a nesprávné předjíždění. Zejména pak při pomalém předjíždění řidičů nákladních automobilů dochází k omezení plynulosti dopravy a současně se zvyšuje i riziko případné kolize. Celou akci pomáhal policistům ze vzduchu monitorovat vrtulník letecké služby. Již na začátku akce hlídky odhalily několik hříšníků, kteří museli na místě zaplatit pokutu. Ve většině případů se jednalo o zahraniční šoféry, kterým byla na místě uložena kauce. „Během dopolední akce bylo zjištěno 30 přestupků, z toho v devíti případech se jednalo o nesprávné předjíždění. Osmi cizincům byla na místě uložena několikatisícová kauce, celkem za 45 tisíc korun, vyjmenoval policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.