Cizinec vytáhl nůž při potyčce v Bystrci. Pobodaný mladík zemřel v nemocnici

Foto: Michal Janotka

BRNO – V sobotu večer krátce před osmou hodinou večer došlo poblíž tramvajové zastávky Přístaviště v Brně-Bystrci k potyčce, při které jeden cizinec nožem napadl a zranil dva muže. Třiadvacetiletý mladík svým zraněním v nemocnici podlehl.

V sobotu krátce před odpálením ohňostroje v Brně-Bystrci poblíž tramvajové zastávky Přístaviště vznikl mezi dvěma skupinami lidí konflikt, který vyvrcholil pobodáním dvou mladíků mužem. Podle některých svědků to byl Ukrajinec. Údajně měl konflikt začít už v tramvaji. Partě cizinců se nelíbila hlasitá hudba, kterou si pouštěla druhá skupina mužů. Po vystoupení z tramvaje pak došlo k fyzickému střetu, jeden byl údajně bodnut do břicha a další do zad. „Po příjezdu sanitek na místo jsme museli jednoho z mužů oživovat. Za stále resuscitace jsme ho převezli na urgentní příjem fakultní nemocnice. Utrpěl bodná zranění, ani přes veškerou lékařskou pomoc se ho ale v nemocnici zachránit nepodařilo. Také druhý z napadených byl ve vážném stavu, i on skončil v péči odborníků urgentního příjmu,“ popsala mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Podle policejního mluvčího Petra Valy policisté útočníka na místě zadrželi a umístili do cely. Cizinec je podezřelý ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Kriminalisté se obrací na veřejnost se žádostí o pomoc. „Jestliže jste byli svědky napadení, popřípadě víte, co mu předcházelo, okamžitě volejte tísňovou linku 158. Policisté taktéž uvítají videozáznamy z potyčky pořízené například na mobilní telefon,“ požádal Vala.