Při dopravní nehodě u Oleksovic se zranilo pět lidí

foto: HZS JMK

ZNOJMO – V neděli krátce před půl sedmou večer se stala dopravní nehoda dvou osobních aut na silnici I/53 u Oleksovic na Znojemsku..

V neděli večer vyjížděli hasiči k dopravní nehodě dvou osobních vozů na silnici I/53 u Oleksovic na Znojemsku. Podle mluvčího hasičů Jana Dvořáka zůstalo jedno z aut po srážce na silnici a druhé skončilo v poli. Při nehodě se zranilo celkem 5 lidí, které záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice. „Ošetření potřebovalo pět lidí, všichni skončili v nemocnici ve Znojmě. Většina utrpěla lehká zranění, někteří do nemocnice zamířili kvůli vyloučení závažnějších následků. Vrtulník na místě přistál, nakonec se ale vracel prázdný,“ informovala mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Vyprošťovat hasiči nemuseli.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jak uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek, škoda na autech je kolem 800 tisíc korun. Příčinou střetu bylo nedání přednosti řidičkou Mercedesu projíždějícímu Fordu. Dechové zkoušky na alkohol byly negativní. Hasiči zabezpečili auta proti případnému vzniku požáru. Necelou půlhodinu byla silnice neprůjezdná. „Po zadokumentování nehody policií a asistenci odtahové službě jsme zásah před dvacátou první hodinou ukončili,“ doplnil Dvořák.