Policisté už našli mladíka, který trpí autismem

ilustrační foto

BRNO – Aktualizace: Mladíka našli na hlavním nádraží. Policie děkuje lidem za pomoc při pátrání.

Policisté pátrají po dvacetiletém Michaelu Hrubešovi, který trpí autismem. Odešel ze školy a nedává o sobě vědět.

Pohřešovaný dvacetiletý Michael Hrubeš trpící autismem odešel v pondělí 12. června ve 14 hodin z praktické školy a od té doby nedal o sobě vědět. Mobilní telefon má vypnutý. Naposledy ho viděli v Brně ve stejný den v 17:30 hodin, jak nastupuje na linku číslo 64 směr Chrlice na zastávce Prodloužená v Tuřanech. Policisté po muži ihned vyhlásili celostátní pátrání. Veškeré dostupné informace i s jeho popisem byly předány všem policejním hlídkám. Bylo propátráno široké okolí místa jeho bydliště. Policisté se také zaměřili na autobusová a vlaková nádraží i na další místa, u kterých vznikl předpoklad, že by se tam mohl zdržovat. Do současné doby bez kladného výsledku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Mladík měl na sobě oblečené bílé tričko s logem linek MHD Dopravního podniku města Brna, kšiltovku béžovo-zelené barvy, světlemodrou větrovku s kapucí, riflové kalhoty tmavomodré barvy a černé botasky na suchý zip s bílým menším prvkem. Špatně vyslovuje Ř. Je citlivý na silné zvukové podněty. Rád oslovuje neznámé lidi, zejména bezdomovce. Pohybuje se často v okolí zastávek a nádraží MHD, protože má v oblibě autobusy. Po pohřešovaném muži policisté dále pátrají. „Žádáme občany, kteří mají informace o tom, kde by se pohřešovaný muž mohl v současné době nacházet, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158,“ uvedla policie. Bližší informace naleznete na níže uvedeném odkazu. Pokud je odkaz neaktivní, byla již osoba vypátrána.