VIDEO: Lupič se z mobilu dlouho neradoval, za rohem ho chytili strážníci

Ilustrační foto

BRNO – Prozíravost pracovníků dohledového centra a rychlost hlídky přispěla k úspěšnému dopadení lupiče, který ukradl spícímu muži mobilní telefon. Než stačil zajít za roh, strážníci ho už měli v poutech.

V ranních hodinách vyspával opilý muž v domovním výklenku v Husově ulici, když k němu přistoupil neznámý a z kapsy mu pohotově vytáhl mobilní přístroj. Poté se rychle vzdálil. Netušil však, že ho sledují kamery a pracovníci dávají echo strážníkům, kteří ho našli v Biskupské ulici. Jakmile je spatřil, odhodil mobil pod auto. Jeden z mužů zákona se na místo šel podívat a objevil dotykový telefon.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Podezřelý se k činu přiznal. Ihned zkoušel vyjednávat a sliboval, že se už nic podobného nestane,“ říká k případu tisková mluvčí Jana Pokorná. Strážníky to ale neobměkčilo, nasadili mu pouta a předali republikové policii. Zatímco lupič byl střízlivý, okradený nadýchal 2,7 promile.