Brněnští školkáčci se zapojili do projektu dopravního podniku. Hravou formou se seznámili s MHD

Foto: DPMB

BRNO – Dopravní podnik města Brna ukončil svůj projekt „Pojeď se mnou šalinou“, který byl určen pro děti z mateřských škol. Absolvovalo ho téměř 1300 dětí z 32 mateřinek.

Program probíhal deset měsíců a kladl si za cíl hravou formou seznámit děti s městskou hromadnou dopravou. Dvě pracovnice každý týden navštěvovaly mateřinky spolu s panenkou Zuzkou, která povídala o vozech, jejich údržbě nebo správném chování v tramvajích, autobusech a trolejbusech. Projekt byl uzpůsoben tak, aby děti zaujal a ony se mohly do něj zapojit, ať už skládáním puzzle s dopravnímu prostředky, tak doplňováním rýmovaček s tématikou MHD.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Děti poznávaly různé dopravní prostředky, učily se, jak se správně rozhlédnout před přecházením silnice, jak se chovat v tramvaji, a naopak co se dělat nesmí, což jistě přispěje k jejich bezpečnosti v dopravě. Byly nadšené, “ zhodnotila ředitelka MŠ Fanderlíkova, Jarmila Klímová. Každé dítě si z výukového programu odneslo dětskou jízdenku, kterou si mohlo samo vymalovat a také pracovní list s básničkou a obrázky ilustrující špatné chování ve vozech. Školkám zůstala publikace se stejnojmenným názvem výukového programu. V průběhu září plánuje DPMB podobný program i na základních školách. Tentokrát formou pracovních listů.