VIDEO: V Přibicích na Brněnsku hasiči likvidovali rozsáhlý požár pole řepky

Foto: HZS JMK

BRNO-VENKOV – V úterý kolem páté hodiny odpoledne likvidovali hasiči rozsáhlý požár pole v Přibicích. Byl vyhlášen 3. stupeň poplachu.

V 16.47 hodin přijalo operační středisko hasičů informaci o požáru pole poblíž obce Přibice na Brněnsku. Jak popsal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška, kouř z požářiště byl vidět už z dálky a ještě před příjezdem první jednotky byl vyhlášen 2. stupeň poplachu.  Šlo o požár strniště i stojaté řepky. Oheň se vlivem povětrnostních podmínek rychle šířil. Velitel zásahu si proto nechal povolat vrtulník s hasicím vakem a vyhlásil 3. stupeň požárního poplachu. Požár se podařilo dostat pod kontrolu pomocí pozemních jednotek. Vrtulník na místě provedl průzkum a po domluvě s velitelem zásahu se mohl vrátit zpět na základnu. V 17.49 hodin byl požár pod kontrolou a pokračovalo dohašování požářiště o velikosti plochy asi 500×300 metrů. „Požár způsobil škodu odhadnutou předběžně na 100 tisíc korun a vznikl od zemědělského stroje, který na poli pracoval. Třetí stupeň poplachu jsme letos kvůli požáru porostu vyhlásili poprvé,“ doplnil Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.