VIDEO: Drama při požáru v Brně: Policisté vylomili zámek. Tři se nadýchali zplodin

Foto: Policie JMK

BRNO – Policisté z oddělení hlídkové služby zasahovali ve středu odpoledne při požáru v ulici Rumiště v Brně, o kterém jsme psali v článku. Tři z nich se při požáru nadýchali zplodin.

K požáru v ulici Rumiště v Brně přijeli policisté jako první ze záchranných složek a už od brány do uzavřeného areálu slyšeli volání o pomoc. Násilím proto museli odstranit zámek a dostat se dovnitř.  To už na místo přijížděli i hasiči, které směřovali přímo k objektu, jež zachvátily plameny. Vzhledem k možným zraněným osobám uvnitř hořícího objektu si také okamžitě přizvali na místo i zdravotnickou záchrannou službu. Podle policejního mluvčího Davida Chaloupky se jejich předpoklad bohužel potvrdil. Hasiči za přispění pracovníka blízkého pneuservisu z objektu vysvobodili popáleného muže a ženu, kteří objekt využívali jako dočasné obydlí. Hlídky z důvodu silného zakouření potom z blízkého okolí museli evakuovat několik osob a uzavřít i širší prostor pro pohyb záchranářské techniky. „Tři policisté se při zásahu nadýchali zplodin, dva byli převezeni k ošetření do nemocnice. Kriminalisté nyní společně s vyšetřovateli od hasičů zjišťují příčiny vzniku požáru,“ dodal Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.