Robert Urban se v životě nepere! Teď má dostat na frak před kamerou

První dobový seriál Eliška a Damián přinese televize Prima na naše obrazovky  už velmi brzy. A krom výborného obsazení přinese i po stránce vizuální skutečně něco nového. O výrobě seriálu jsme si povídali s jeho hlavním představitelem Robertem Urbanem.

Co nám řeknete ke své postavě, Roberte?

Hraji šlechtice, prince, a to skýtá spoustu příležitostí vzít díky mé postavě diváky do šlechtických budoárů a prostředí. Takže v tomhle to je určitě zajímavé. A samozřejmě je to příběh o velké lásce. Takže budou Damiána potkávat hezké ženy, respektive jedna z nich, Emma Smetana, tak na to se moc těším.

Máte krásný kostým, jak se vám v něm pohybuje?

Kostým je zapůjčený z barandovského fundusu, takže jsou to skutečně krásné filmové kostýmy, a to je radost. Navzdory všemu se v tom hýbe hezky, kostymérky mi povolily švy a je to dobrý.

Co říkáte svému seriálovému vlnitému účesu?

To je nasazovací paruka. Máme skvělou maskérku Janu Radilovou a skvělý je i její tým. A to je pro seriál výhra.

Dokázal byste si představit život v té době?

Já jsem si hrozně přál hrát v dobovce. Mám rád období Casanovy, Itálie, rokoko. Bavilo mě na to vždy koukat v televizi, číst si o tom. Nevím, jestli úplně žít, protože v té době to nebyl úplně jednoduchý život. Hlavně nebyly sprchy, to já bych asi nepřežil. Já se sprchuji minimálně dvakrát denně. Oni se koupali jednou za týden a to byl, mám pocit, svátek. Takže si myslím, že to nebyla úplně voňavá doba. Takže asi ne.

Jaká je vaše nejoblíbenější pohádka?

Napadla mě animovaná a ne česká, Tarzan. Ale když se budeme bavit o těch českých, tak mám rád Tři oříšky pro Popelku. Nesmrtelnou Libušku Šafránkovou.

V seriálu budete jezdit na koni a šermovat.  Jste typ, co zkouší rád nové aktivity, nebo jste spíš ten opatrný, co se o sebe bojí?

Opatrný na sebe nejsem, to hlavně není vůbec výhodný a člověk pak nepřekonává svoje limity. Já překonávám svoje limity hrozně rád. Na konzervatoři jsme měli jízdu na koni a šerm, takže tyhle věci mi nejsou cizí, navíc ještě když jsem byl v Ostravě v angažmá, tak jsem hrál ve Velmi nebezpečných známostech, kde jsem hrál rytíře, který šermoval. Takže opráším nějaké znalosti. A jízda na koni? Já jsem jezdil. Takže tohle je svátek pro herce si to vše vyzkoušet znova před kamerou.

Je nějaká aktivita, kterou jste ještě nezkusil a je ve scénáři?

Asi jsem se v civilu nepral. A měl bych dostat na budku. Tak uvidíme, jak to tady půjde.

Zdroj TV Prima