Velmi silná bouře, která se přehnala přes Brno, způsobila velké škody

Foto: HZS JMK

BRNO – Velmi silná bouřka, která se v úterý odpoledne přehnala přes Brno-město, způsobila mnoho škod a velký počet výjezdů hasičů.

V úterý od 4. hodiny odpoledne evidovali hasiči v Jihomoravském kraji 57 událostí, během kterých poskytovaly jednotky zejména technickou pomoc při odstranění škod a následků po silné bouřce. Celá situace se uklidnila až k 10. hodině večer. Mezi nejčastější zásahy hasičů patřilo odstraňování popadaných stromů a ulomených větví z komunikací. Zasahovali u téměř 43 událostí, třináctkrát u odstranění nebezpečných stavů a jednou u čerpání vody. K nejvíce zásahům vyjížděli profesionální a dobrovolní hasiči v okrese Brno-město (35 událostí), v okrese Brno-venkov (10 událostí), okres Znojmo (8 událostí). V dalších okresech to byly ojedinělé zásahy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Velké škody napáchala bouřka na území Brno-Jih, kde hasiči zasahovali nejvíce. Jak popsal mluvčí hasičů Štěpán Komosný, na ulici Hájecká došlo k utržení střechy z firemního objektu a tato střecha poté poškodila další okolní stavby v okolí. V celé této oblasti hasiči evidovali mnoho popadaných stromů, jak na komunikaci, tak i na zaparkovaná vozidla. Pomocí kontejneru s pohotovostním dřevem začali práce na provizorní opravě poškozené střechy budovy. Spolu s dobrovolnými jednotkami provedli i zajištění plachtou, tak aby nedošlo k dalšímu poškození majetku. Na ulici Ráječek hasiči s výškovou technikou zabezpečili padající štít jednoho z rodinných domů. „Postupně se nám podařilo štítovou zeď rozebrat do bezpečného stavu. Na obou místech jsme využili spolupráci se statikem, který jednotlivé budovy zkontroloval. Při dnešních zásazích při odstraňování následků po silném větru nemáme v záznamech žádné zranění našich příslušníků nebo členů dobrovolných jednotek,“ doplnil Komosný.