Pátek ve znamení nehod na dálnici D1: Hasiči se nezastavili

foto: HZS JMK

BRNO – V pátek ráno se stala nejen tragická nehoda na 193. kilometru dálnice D1 ve směru na Vyškov, o které jsme psali v článku, ale následovaly i dvě méně závažnější nehody.

Krátce před sedmou hodinou ranní přijalo operační středisko hasičů zprávu o dopravní nehodě na dálnici D1 a vyslalo profesionální hasiče z brněnských stanic Lidická, BVV a Starý Lískovec  na 193. kilometr ve směru na Vyškov. První jednotka na místě započala vyprošťovat řidiče z dodávky a zjišťovala zdravotní stav. „Velitel zásahu na místě rozhodl o vyproštění přes nákladový prostor, kde jsme museli i část převáženého materiálu vyskladnit, abychom se k muži dostali do kabiny vozu,“ popsal zásah mluvčí hasičů Štěpán Komosný. Následně přijely další posilové jednotky, které zabezpečily místo nehody odpojením AKU baterie na obou vozech. Na komunikaci uniklo větší množství provozních kapalin, které zasypali hasiči sorbentem.  Po příjezdu záchranářů lékař konstatoval smrt řidiče a vyprošťovací práce byly ukončeny. „Po vyšetření a zdokumentování nehody od policie jsme provedli následně vyproštění řidiče z vozidla. U nehody jsme instalovali nehodovou zástěnu,“ doplnil Komosný. Dálnice byla po dobu šetření zcela uzavřena.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Další nehoda se stala na 175. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno, kde hasiči poskytovali první pomoc řidiči v dodávce a po příjezdu záchranářů jej předali do péče zdravotníků. Třetí nehodou byla nehoda jednoho osobního automobilu, které skončilo na střeše na 204. kilometru ve směru na Vyškov. Na místě se zranili dva lidé a hasiči pomohli s transportem zraněných do sanitky záchranářů.