Tragická dopravní nehoda na D2 u Hustopečí: Zemřeli dva lidé

Foto: Policie JMK

BŘECLAV – Dálnice D2 poblíž Hustopečí ve směru na Brno byla kvůli tragické dopravní nehodě v pondělí odpoledne zavřená. Při střetu dvou osobních automobilů a dodávky na místě zemřeli dva lidé.

Na 23,5. kilometru dálnice D2 u Hustopečí na Břeclavsku ve směru do Brna se stala v pondělí v 16,45 hodin nehoda několika aut. Při střetu dvou osobních automobilů a dodávky zemřeli dva lidé. K tragédii podle policistů došlo, když dodávka zastavila na kraji dálnice, aby naložila dva dělníky, kteří čistili odvodňovací příkopy u silnice. Následoval střet s dvěma osobními auty. Ve vozidlech se celkem zranilo osm lidí, podle policie se jednalo o středně těžká a lehká zranění. „Hasiči okamžitě začali poskytovat první pomoc. Bohužel jedna z osob utrpěla zranění neslučitelná se životem. U dalšího zraněného zahájili hasiči resuscitaci. I přes veškerou snahu všech zasahujících byly oživovací pokusy marné. Nehoda si tak vyžádala dva lidské životy. Dalších osm osob bylo transportováno posádkami záchranářů k ošetření do nemocnic,“ uvedl mluvčí hasičů Filip Venclovský. Dálnice byla na 24. kilometru uzavřená do 21. hodiny. Řidiči mohli z D2 sjíždět na exitu 25 na Hustopeče a pokračovat do Brna přes Židlochovice, zpět na dálnici mohli najet u Blučiny. Na místě nehody se tvořily kolony. „Řidiči všech tří vozidel měli negativní test na alkohol,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.