VIDEO: Psychicky nemocný muž se opil a chtěl zabít rodiče sekáčkem na maso

Ilustrační foto

BRNO – Vyhrocenou situaci řešily hlídky městské policie v minulém týdnu na východě Brna. Psychicky labilní muž se tam opil a ohrožoval své rodiče a později i strážníky nožem a sekáčkem na maso.

Do panelového domu vyjížděly dvě hlídky, na které čekal už otec podezřelého. Ten je upozornil, že se syn léčí s psychickými problémy, již mnoho let byl ale jeho stav stabilizovaný, až doteď. Z balkonu se ozvala matka muže a křičela, že se syn snaží znovu zaútočit a vyzbrojil se noži. Nahoru spěchala hlídka pořádkové jednotky, která ve dveřích uviděla stát svlečeného muže s nožem v jedné ruce a sekáčkem na maso v druhé. Sprostě na ně křičel a vyhrožoval jim, že je zabije, vykuchá jako ryby a že je doma budou postrádat, protože je oddělá a zničí jako Vietnam. „Kolegové do bytu vstupovali pomalu, chráněni protiúderovým štítem a muži jeho myšlenky rozmlouvali. Ten se nakonec nechal přesvědčit, aby nástroje odložil na zem,“ informuje o vyhrocené situaci mluvčí Jakub Ghanem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hlídka ho ujistila, že mu pomůže a slíbila rozhovor za zavřenými dveřmi. Svěřil se, že ho trápí duševní nemoc a má pocit, že mu žádný lékař nedokáže pomoci. Přiznal také, že každý den pije alkohol. Strážníci si získali jeho důvěru a on dobrovolně odešel do sanitky. Pomohli mu i na záchytnou stanici, kde nadýchal 2,5 promile. Nakonec mu slíbili, že po vystřízlivění se mu dostane odborné pomoci.