Dva požáry na Břeclavsku: Bytový požár v Břeclavi měl tragické následky

Foto: HZS JMK

BŘECLAV – V sobotu zaměstnaly profesionální a dobrovolné hasiče požár střechy rodinného domu v Podivíně a požár bytu v Břeclavi. Bohužel bytový požár má tragické následky.

K prvnímu z těchto zásahů vyjížděly jednotky v sobotu před 11. hodinou do Podivína. Již z dálky pozorovaly sloup stoupajícího tmavého kouře. Na místě hlídky průzkumem zjistily, že na Masarykově náměstí hoří střecha řadového rodinného domu, na které jsou umístěny solární panely. Proti plamenům nasadily celkem čtyři vodní proudy. Požár se jim tak podařilo dostat pod kontrolu za necelých 20 minut od příjezdu první jednotky. Požár zasáhl i baterie fotovoltaické elektrárny. Ty museli hasiči vynést před objekt a umístit do vodní lázně. „Včasným zásahem se podařilo zasahujícím uchránit hodnoty ve výši 4,5 milionu korun,“ sdělil mluvčí hasičů Filip Venclovský. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Před druhou hodinou odpoledne přijali hasiči na tísňové lince informaci o valícím se kouři z oken bytu na ulici Břetislavova v Břeclavi. Podle volajícího bylo pravděpodobné, že se v bytě nachází osoba. V době příjezdu jednotek se o vstup do bytu a hašení plamenů pokusili sousedé. „Hasiči požár lokalizovali vodním proudem za pár minut. V zakouřeném prostoru pak nalezli osobu bez známek života,“ konstatoval Venclovský. I v tomto případě zůstává příčina vzniku požáru v šetření.