Nehoda pěti vozidel na D2 poblíž Rakvic uzavřela dálnici na několik hodin

Foto: HZS JMK

BŘECLAV – Při nedělní ranní nehodě pěti vozidel na 35. kilometru dálnice D2 poblíž Rakvic ve směru na Břeclav bylo zraněno pět lidí četně dvou dětí. Na místě zasahoval vrtulník.

V neděli krátce po šesté hodině uzavřela dopravní nehoda pěti vozidel 35. kilometr dálnice D2 ve směru na Břeclav. Jak popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek, poblíž Rakvic se postupně srazily dvě dodávky Mercedes, jedna Iveco a další dvě osobní auta. Čtyři z vozidel jsou registrována v zahraničí. „V důsledku nehody bylo zraněno celkem pět osob, jedna těžce, dvě středně těžce a dvě lehce. Jedna zraněná osoba byla letecky převezena do nemocnice,“ upřesnil Malášek. Dálnice byla po dobu vyšetřování nehody a odstraňování jejích následků ve směru na Břeclav neprůjezdná. Havarovaná vozidla se podařilo odstranit půl hodiny před polednem, kdy bylo vyšetřování nehody na místě ukončeno a komunikace plně zprůjezdněna.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Komplikace na dálnici D2 začaly v neděli už v 5 hodin ráno o pár set metrů dále, když havaroval kamion na 36,5. kilometru u Rakvic ve směru na Lanžhot, naštěstí bez zranění. Dálnice byla průjezdná jedním jízdním pruhem.