Kovozoo ve Starém Městě zve na den věnovaný umění a řemeslu

Zdroj: Kovozoo Staré Město

Ve Starém Městě u Uherského Hradiště najdete unikátní kovovou zoo, která v polovině září chystá další ročník akce Umění a řemeslo. Přijdete-li, čeká vás báječný den věnovaný řemeslům a umění. K vidění bude například kovařina, výroba keramiky, truhlařina, či kreativní svařování. I vy tak máte možnost vyzkoušet si různé řemeslné a výtvarné techniky.

Čeká Vás zde „Cesta železa“, kdy na vlastní oči uvidíte život železa od železné rudy až po šrotiště. Ve spolupráci s Muzeem jihovýchodní Moravy postavíte historickou pec a budete tavit železnou rudu. Následně si ukážete, jak se železo zpracovává a co z něj vznikne pod šikovnýma rukama.

Studenti Střední odborné školy Luhačovice a Střední školy Strážnice pro vás dále připraví interaktivní program na téma kovářství, truhlářství, výroba keramiky, oděvní návrhářství, kreativa a 3D tisk. Uvidíte, kde a jak vznikají železná zvířata do Kovozoo a sami se přesvědčíte, že železo je mnohem univerzálnější materiál, než se na první pohled zdá.

Také pro nejmenší návštěvníky je připraven bohatý program. Děti si užijí hrátky se zvířátky, megabublifukování, skákací hrad, nebo malování na obličej. Chybět nebudou oblíbené jízdy vláčkem i na drezíně.

Akce se koná 16. září 2023 od 9.00 do 17.00. Kovozoo se nachází v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě. Více informací nejen o plánované události naleznete na webových stránkách Kovozoo.