Vážná nehoda u Trnového Pole: Střetl se autobus se dvěma auty

Foto: HZS JMK

ZNOJMO – Ve čtvrtek po šesté hodině ráno se stala na silnici I/53 u Trnového Pole na Znojemsku vážná dopravní nehoda dvou osobních aut a autobusu. Pět lidí se zranilo, hasiči museli jednoho zraněného vyprostit.

Ve čtvrtek ráno zasahovali hasiči na silnici I/53 u Trnového Pole na Znojemsku, kde došlo ke střetu dvou automobilů a jednoho autobusu. Hasiči museli vyprostit jednoho zraněného z auta. Na místě nehody přistál vrtulník záchranářů, který přepravil středně těžce zraněného muže na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Brně. „Kolegové po nehodě ošetřili pět cestujících. Kromě vrtulníkem přepraveného muže sanitky do nemocnic odvezly ještě další dva pacienty. Zbylá dvojice mohla po ošetření zůstat na místě,“ uvedla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Podle předběžného šetření měl řidič osobního vozidla před horizontem a na dvojité plné čáře předjíždět autobus. Během riskantního manévru se pak střetl s protijedoucím automobilem. Komunikace byla po nehodě neprůjezdná, objízdná trasa vedla po okolních silnicích. Nyní už je plně průjezdná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.