Mladá cyklistka se zřítila ze srázu

Ilustrační foto

BRNO – Sedmnáctiletá Brňanka vystrašila nejenom svého otce, když se vydala na projížďku na kole po silnici vedoucí podél přehrady a spadla ze srázu až k vodě. Zachraňovat ji musela hlídka poříční jednotky.

Na konečné parníku v blízkosti Veverské Bítýšky teenagerka sjela z cesty a spadla i s kolem ze srázu. Na místo okamžitě vyjeli hasiči, kteří zjistili, že mladá žena naštěstí nespadla do vody, byla pouze otřesená a po těle měla mnoho drobných pohmožděnin, které si způsobila pádem do hustého porostu. „Kvůli velmi svažitému terénu nemohli hasiči cyklistku dopravit zpět na cestu, přivolali proto na pomoc hlídku poříční jednotky,“ vypráví tisková mluvčí Jana Pokorná. Strážníci se pomocí člunu dopravili na místo, otřesenou ženu nalodili na plavidlo a přepluli na druhý břeh. Ten byl totiž lépe přístupný. Tady na ně čekali záchranáři, republikoví policisté a vystrašený otec, který už věděl, že je dcera v pořádku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.