Opilý řidič měl defekt v Mokré Horákové, chtěl použít ukradené kolo z jiného auta

ilustrační foto: Policie JMK

BRNO-VENKOV – Čtyřiačtyřicetiletý řidič se v Mokré Horákové rozhodl řešit defekt jednoho kola svého osobního automobilu Škoda originálním způsobem.

Podivná jízda čtyřiačtyřicetiletého řidiče v Mokré Horákové musela skončit defektem jednoho z kol. Když bylo jeho rezervní kolo nepoužitelné, požádal kolemjdoucí, aby mu pomohli auto alespoň odtlačit do bezpečí. Tam pak začal řešit nemilou situaci po svém. Už připravené nářadí použil pro odmontování kola z jiného zaparkovaného automobilu. Bohužel pro něj takto získané kolo nemělo potřebné rozměry a nešlo namontovat. Navíc vůz patřil kamarádovi jednoho z dobrovolníků, kteří mu pomáhali auto odtlačit, a ten přivolal hlídku šlapanických policistů. Ti pak opilého řidiče zadrželi v okamžiku, kdy už chtěl odjet autobusem do Brna. „Krádež kola vyřešili policisté na místě platebním příkazem. Opilého šoféra nemine ani trest za řízení pod vlivem alkoholu, protože šofér nadýchal přes dvě promile,“ konstatoval policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.