VIDEO: Bez helmy a značky vyrazil muž na skútru pro pivo

Zdroj: Policie JMK

BRNO-VENKOV – Minulou středu na Brněnsku nemohli vlastním očím uvěřit policisté, když kolem jejich hlídkového vozidla nedaleko Ostrovačic bezstarostně projel muž na motorce bez helmy a bez registrační značky.

Nedaleko Ostrovačic zadržela hlídka policistů řidiče, který bezstarostně projel kolem nich na motorce bez helmy a bez registrační značky. Krátce po zastavení vyšlo najevo, že kontrolovaný jednačtyřicetiletý muž nemá v pořádku téměř nic. Policistům se například přiznal, že před jízdou vypil několik piv, které prokládal vodkou. Naměřili mu kolem 2,5 promile. Kromě toho zjistili, že motocyklista nikdy nevlastnil řidičský průkaz a jel na skútru, ačkoliv měl soudem uložen platný zákaz řízení. Právě jel do nedalekého obchodu pro novou zásobu alkoholu. „Nyní musí počítat s trestním stíháním pro podezření ze spáchání trestného činu Ohrožení pod vlivem návykové látky a Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až několikaletý pobyt za mřížemi,“ vysvětlil policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.