Brno oslaví dárce kostní dřeně, památky rozsvítí červenou barvou

Zdroj: darujzivot.cz

BRNO – V sobotu večer bude asi mnoho lidí přemítat, proč hrad Špilberk či rozhledna na Holedné svítí červeně. Na třetí zářijovou sobotu připadá Světový den dárců kostní dřeně, k oslavě jejich šlechetnosti se Brno připojuje.

„Český červený kříž využívá Světový den dárců kostní dřeně jako příležitost vyznamenat ty, kdo se zapsali do registru a našli v něm své genetické dvojče, kterému zachránili život. Letos si v Praze plaketu profesora Milana Haška převezme 30 lidí,“ uvedla zastupitelka města Brna pro marketing a PR Kateřina Jarošová. Na jejich počest se v Česku rozsvítí na 50 míst.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

K tradičně nasvěcovaným budovám jako Mahenovo divadlo nebo hrad Špilberk se poprvé přidá rozhledna na Holedné. Ta bude z technických důvodů pro veřejnost uzavřena v pátek 15. a v sobotu 16. září vždy od 18 hodin.

Jaké dominanty v Brně zalije červené světlo?
·         Divadlo Reduta
·         Mahenovo divadlo
·         OC Omega na náměstí Svobody
·         Divadlo Bolka Polívky
·         Městské divadlo Brno
·         Fontána před Janáčkovým divadlem
·         Hrad Špilberk
·         Hasičská stanice Brno – Královo Pole
·         Rozhledna Holedná
·         Brněnské výstaviště – věž u pavilonu G
·         Girlandy v historickém centru