Brno plánuje nové informační centrum, vyroste na Zámečnické ulici

Zdroj: TIC Brno

BRNO – Nové infocentrum města Brna a Jihomoravského kraje vznikne na Zámečnické ulici a nahradí stávající pobočku na Panenské ulici. Stavbu provede společnost 1 Vasto za částku 5,4 milionu korun.

Přitom předpokládaná hodnota veřejné zakázky činila 6,5 milionu korun, Brnu se tak podařilo vysoutěžit nižší cenu. Jihomoravský kraj přispěje částkou 1 milion. Nápad přestěhovat infocentrum vznikl v roce 2020. „Hlavní předností větších prostor je, že dovolují zřídit společnou pobočku s Centrálou cestovního ruchu – Jižní Morava. Turisté díky tomu získají na jediném místě veškeré informace z celého regionu,“ vyzdvihuje zastupitelka pro cestovní ruch a propagaci města Kristýna Černá.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Práce začnou v nejbližších týdnech a potrvají osm měsíců. Aktuálně má Brno čtyři informační centra, a to na Panenské, Radnické, Nádražní a tuřanském letišti. Pobočky disponují proškoleným personálem, který návštěvníkům také nabízí suvenýry, tematické tiskoviny či vstupenky na různé akce.