Dcera měla zlou předtuchu, matku museli odvézt do nemocnice

Ilustrační foto

BRNO – Zlou předtuchu měla jednašedesátiletá žena ze Starého Lískovce, které její maminka neotevírala dveře, i když uvnitř bytu hrála televize. Šestaosmdesátiletá žena totiž upadla a nemohla se hýbat.

Dcera se svým rodičem toho dne dopoledne mluvila, o pár hodin později jí už matka nezvedala telefon a neotevírala dveře. Přestože měla Brňanka klíče od bytu, v odemčení jí bránil klíč zastrčený zevnitř. Z bytu se navíc linuly zvuky televize. Na místo dorazila hlídka, která nakonec nemusela odvrtávat zámek, jelikož bylo otevřené okno. K němu se dostala pomocí žebříku, který pro tyto situace vozí ve služebním autě. Jeden ze strážníků se vyšplhal nahoru, oddělal ochrannou síť a vlezl dovnitř. „Seniorku našel ležet na zemi. Byla při vědomí, ale nemohla se hýbat ani mluvit. Přivolal proto okamžitě záchranáře a pustil do bytu její dceru, aby jí byla na blízku,“ vysvětluje Markéta Skřivánková, mluvčí policistů. Zdravotníci ženu ošetřili a převezli do nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.