Nejvíce zásahů po bouřkách měli hasiči na Blanensku, voda také zaplavila trať u Boskovic

Foto: HZS JMK

BLANSKO – Ve středu večer zasáhly náš kraj bouřky. Od půl páté odpoledne do půlnoci zasahovali hasiči u více jak 60 událostí, nejčastěji čerpali vodu a čistili kanalizaci na Boskovicku.

Meteorologové varovali, že se ve středu v silných bouřkách ojediněle vyskytnou přívalové srážky s úhrny 30 až 40 milimetrů a že zejména večer a v noci mohou být na Moravě při opakovaném přechodu bouřky přes jedno místo úhrny vyšší. Ve středu večer po silných deštích hasiči na 42 místech čerpali vodu, čistili silnice a kanalizace. V 11 případech odstraňovali stromy a větve. Nemají hlášeno žádné zranění. V Boskovicích. například odčerpávali vodu v zaplaveném skladu s potravinami nebo v archivu Katastrálního úřadu. Na silnicích se vytvářely laguny a nebylo je často možné projet. Ve městě zasahovaly postupně tři profesionální jednotky a dalších 19 jednotek sborů dobrovolných hasičů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nejvíce zásahů po bouřkách měli hasiči na Blanensku. V okolí Boskovic a na Svitavsku měli hasiči asi 30 zásahů. Voda zaplavila trať Skalice nad Svitavou – Boskovice. Podle drah byl provoz obnoven až ve čtvrtek ráno. Místo vlaků byly nasazeny autobusy. „V Boskovicích pokračujeme v odstraňování následků včerejší bouřky. Odčerpáváme vodu ze suterénů, sklepů a výtahových šachet. Aktuálně takto řešíme 5 událostí,“ uvedl mluvčí hasičů Jan Dvořák ve čtvrtek dopoledne.