Muž držel známou pod krkem, ta na něj vytáhla nůž

Ilustrační foto

BRNO – U vyhrocené situace zasahovali strážníci na rohu Benešovy ulice, kde třiatřicetiletý muž chtěl ublížit své známé a držel ji pod krkem. Žena ze strachu na něj vytáhla nůž.

V parku u konečné trolejbusů se pohádal muž se svou kamarádkou. Během vyhrocené hádky ji chytil za krk a ona ho začala tlouct do zad. Ze strachu sáhla i do kabelky po noži, ale dávala velký pozor, aby mu neublížila. Podezřelého od sebe odstrčila druhou ruku a čepel držela otočenou směrem dozadu. Republiková policie tedy spáchání trestného činu vyloučila, hlídka zasáhla proti agresorovi a spoutala ho. Poté ho nechala převézt na záchytnou stanici a teprve tam mu po zklidnění pouta sundala. „Jen za poslední čtyři týdny jsme v této lokalitě zasahovali u pěti set přestupků, každý měsíc zde uskutečníme okolo patnácti set cílených kontrol,“ dodává mluvčí městské policie Jakub Ghanem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.