U jeskyně Býčí skála se setkají přátelé halštatské kultury

Foto: Býčí skála FB

BLANSKO – U Adamova bude v sobotu 16. září otevřena pro návštěvníky předsíň jeskyně Býčí skála. Na louce před ní se můžete seznámit s halštatskou kulturou.

Archeologové z Univerzity Palackého a Univerzity Karlovy ve spolupráci s kolegy z dalších univerzit a institucí přišli před časem s unikátním zjištěním, které přibližuje pohřbívání halštatské elity v letech 575 až 450 před naším letopočtem. Zjištění učinili v Býčí skále na Blanensku. Loni se v souvislosti s tímto objevem uskutečnila velká slavnost, letos se chystá podobná. Muzeum Blanenska vás zve na akci, která se koná v údolí Křtinského potoka na louce nedaleko Býčí skály v sobotu 16. září od 10 do 15 hodin. Těšit se můžete na dobové oblečení – halštatské kroje, dobové jídlo a komentované prohlídky předsíně jeskyně. „Přijďte si s námi připomenout vzácný nález z roku 1872 a ponořit se do historie. Vstup na akci je zdarma. Program probíhá v prostoru Národní přírodní rezervace Býčí skála, musíme se proto chovat ohleduplně k přírodě,“ upozornili organizátoři.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Z Brna se k místu akce pohodlně dostanete přes Adamov. Do Adamova jedou ze směru od Brna a od Blanska moderní vlaky S2 Moravia. Alternativně lze využít také cestu přes Křtiny, kam jezdí linka 201 (Jedovnice – Brno, Stará osada). Z Adamova nebo Křtin využijte linku 257 a vystupte na zastávce Habrůvka, Josefov – zastávka je na znamení. Fyzicky zdatní jedinci mohou z Adamova nebo Křtin jít také pěšky.