Hasiči vyprošťovali na Brněnsku nákladní vozidlo z potoka

Foto: HZS JMK

BRNO-VENKOV – V pondělí v poledne se na Brněnsku převrátil nákladní automobil do potoka. Řidiče museli vyprošťovat hasiči.

V pondělí v poledne vyslalo operační středisko hasičů profesionální a dobrovolné jednotky k  dopravní nehodě nákladního automobilu. Auto s kontejnerem, které převáželo dřevěný odpad, se převrátilo do potoka u obce Úsobrno. „V kabině zůstal zaklíněný řidič, kterého jsme po lékařském zajištění začali vyprošťovat pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Pomocí páteřní desky jsme řidiče vyprostili a předali jej do péče záchranářů,“ popsal zásah mluvčí hasičů Štěpán Komosný.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V místě nehody uniklo malé množství provozních kapalin, které hasiči zasypali pomocí plovoucího sorbentu a potok přehradili nornou stěnou. Část úniku hasiči jímali do sudů. Z tohoto důvodu si velitel zásahu povolal na místo zástupce životního prostředí a Lesy ČR. U události zasahovaly tři profesionální jednotky ze stanice Blansko, Boskovice a Brno-Lidická, dvě dobrovolné jednotky z obce Velké Opatovice a Úsobrno. K zásahu byla povolána i výpomoc z kraje Vysočna. Celý zásah se protáhl na téměř šest hodin. Nejdelší dobu zabralo vyproštění vozidla z potoka zpět na komunikaci. Proto byl na místo povolán vyprošťovací automobil ze stanice Brno-Lidická a automobilový jeřáb ze Svitav.