Židenické trápí časté havárie vodovodu, Brno ho opraví

Zdroj: komfort.cz

BRNO – Nejen řidiče, ale i obyvatele Židenic trápí časté havárie vodovodního řádu na Gajdošově ulici. Město proto využije prací na mostě Otakara Ševčíka a na úseku Velkého městského okruhu Tomkovo náměstí – Rokytova a kanalizaci s vodovodem zrekonstruuje.

„Vodovodní řady na Gajdošově nejsou v dobrém stavu, o čemž svědčí množství havárií, které se zde staly. Každá taková událost, kterých od roku 2018 evidujeme 15, významně ovlivňuje řidiče i místní obyvatele,“ podotkla primátorka Markéta VaňkováMěsto využije dobu, kdy se v blízkosti opravuje most a nedaleko se staví Velký městský okruh, a zrekonstruuje vodovod a kanalizaci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Práce jsou rozděleny do dvou samostatných zakázek. První se týká Gajdošovy ulice od mostu Otakara Ševčíka po křížení s ulicí Podpísečnou. Zde se bude převážně pracovat na vedlejší silnici. Druhá zakázka zahrnuje část ulice od Mikšíčkovy po Bubeníčkovu. Ta už více zasáhne do hlavní silnice. Začátek prací je datován na listopad, potrvají přibližně rok. Objízdné trasy už jsou nastaveny, čímž se předejde dopravním omezením v dalších letech. Celková cena rekonstrukce se vyšplhá na 145 milionů.