Na slavkovském zámku chystají nejen Václavský jarmark, ale také zajímavé výstavy a spoustu aktivit

Zdroj: webové stránky Zámku Slavkov-Austerlitz

Slavkov u Brna – čtvrtý zářijový víkend na zámku bude stát za to! Těšte se na Václavský jarmark, výstavu vesmírných těles, zahrádkářskou výstavu i na vědu a techniku. Program je rozhodně nabitý, nenechte si ho ujít!

V páteční večer 22. září 2023 bude v rámci Václavského jarmarku zámecký park plný třepotajících se světýlek a svítících planet. Najdete zde totiž nafukovací modely vesmírných těles z brněnské Hvězdárny a planetária. Ve 20.00 můžete společně s ostatními návštěvníky rozsvítit jakékoliv světelné nehořící body (lampiony, baterky, mobily, světelné meče aj.), nafukovací modely planet budou svítit do 21.00.

Společná světelná pohyblivá instalace nebude ten den to jediné magické. Předcházet jí bude koncert Magické rytmy Izraele. Izraelská umělkyně Liron Meyuhas vystoupí v pátek od 18.00 v Divadelním sále zámku a převede hru na handpan a jiné perkusové nástroje. Hru doplní nevšedním zpěvem.

Sobotní program 23. září 2023 se rovněž nenechá zahanbit. V parku uvidíte po celý den nafukovací modely vesmírných těles z brněnské Hvězdárny a planetária. Navštivte i Mobilní digitárium s promítáním pořadů o vesmíru a vědecké pokusy v režii populárního zábavního vědeckého parku Vida!. V interiéru zámku proběhnou kostýmované prohlídky v podání divadelního spolku Per Vobis. Nejen tento program obohatí tradiční Václavský jarmark od 9.00 do 16.00 v zámeckém parku. Na jarmarku zakoupíte dekorativní řemeslné výrobky, různé pochutiny a nápoje.

V sobotu, ale i v neděli 23.-24. září 2023 zhlédnete v bývalých konírnách Zámku Slavkov – Austerlitz tradiční výstavu ovoce a zeleniny. Expozice ovoce, zeleniny, kaktusů a dalších zahrádkářských výpěstků doplní floristické vazby a výtvarné práce žáků škol. Jste srdečně zváni!