Hned ve dvou případech začala internetová nápadnice vydírat a požadovat peníze

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – Dvojici velmi podobných případů, v nichž stěžejní roli hrála internetová komunikace, vyšetřují kriminalisté z Brněnska.

V obou případech poškození na seznamovacích portálech se pustili muži do konverzace s neznámými protějšky. Konverzace se slibně vyvíjela, až přerostla ve sdílení fotografií či videa s intimním obsahem. Líbivá komunikace se ale obratem změnila v hodně nepříjemnou a dostala vyděračský ráz. Devatenáctiletému mladíkovi se 70 minut elektronické komunikace s atraktivní ženou nakonec docela prodražilo. Postupně si vyměnili s novou přítelkyní intimní fotografie a videa, až jej nová přítelkyně začala vydírat. Oznámila mu, že získané materiály rozešle prostřednictvím sociálních sítí jeho kamarádům a rodičům. Dodala, že se tak nemusí stát, pokud zaplatí výkupné. Mladík tedy ze strachu začal posílat požadované částky. Když už je nebyl schopen posílat, přestal komunikovat. Na zahraniční účty i tak poslal skoro 20 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Sedmadvacetiletý muž si s internetovou partnerkou dopisoval celkem asi hodinu. „Komunikace se asi v polovině přeměnila na vyděračskou. Údajná žena po něm požadovala 50 dolarů. To muž odmítl a případ oznámil policii,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.