Pobavte se na Husích slavnostech v Boskovicích a ochutnejte zde vyhlášené speciality

Zdroj: Kultura Boskovice

Boskovice – již tento víkend navštivte Husí slavnosti, které připomínají především někdejší proslulost boskovických husí, ceněných zejména na vídeňských trzích. Kromě husích specialit nebude chybět kulturní scéna a trh lidových řemesel. Máte se určitě na co těšit!

Hlavní kulturní scénu najdete v nově zrekonstruovaném areálu letního kina, vystoupí zde Michal Hrůza, Wohnout, Raego, Michal Nesvadba a další.

Zámecký skleník se letos opět promění v restauraci a bude se zde podávat výtečné husí menu. V areálu parku u Zámeckého skleníku navštivte po oba dva dny trh lidových řemesel, na kterém se vedle nezbytného občerstvení a doplňkového sortimentu budou nabízet i nejrůznější výrobky tradičních řemesel. Najdete zde i produkty související s ročním obdobím a husami. Kromě tradičního zboží, jako je keramika, nerosty, výrobky z vlny, ručně dělaná mýdla, šperky, košíkářské výrobky, svíčky, či výšivky, budou v nabídce různé husí potraviny.

Slavnosti doplní výstava historické i současné zemědělské techniky, nebo také soutěžní výstava chovatelů drobného zvířectva. Na své si přijdou i děti, pro které jsou připravena pohádková divadelní představení i výtvarné a žonglérské dílny.

Husí slavnosti v Boskovicích se konají 23.-24. září 2023. Podrobné informace naleznete na webových stránkách zde. Jste srdečně zváni!