Seniorka upadla po cestě z toalety, naštěstí měla tísňové tlačítko

Ilustrační foto

BRNO – Dnes nad ránem spěchala hlídka pořádkové jednotky do Žabovřesk, kam ji stisknutím tísňového tlačítka přivolala devětaosmdesátiletá žena.

Strážníci mají pro tyto případy klíče klientů, kteří jsou zapojeni do Systému tísňového volání k dispozici, proto po pár minutách vstoupili do bytu seniorky. „Řekla nám, že cestou z toalety upadla a neměla sílu na to, aby se sama zvedla. Všimli jsme si krvácejícího zranění, proto jsme ženě přivolali záchranáře,“ dodává tisková mluvčí Jana Pokorná. Ona však odmítala a jediné, co chtěla, bylo si lehnout a konečně spát. To se jí nakonec splnilo, protože zdravotníci po ošetření naznali, že převoz do nemocnice není nutný.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.