Na festivalu ochutnáte to nejlepší z Jihomoravského kraje

Veselí nad Moravou – přijďte na lákavý Festival plný chutí! Festivaly plné chutí proběhly již v Miroslavi i v Letovicích a poslední zastávkou bude právě Veselí nad Moravou.

Již tento čtvrtek zde ochutnáte gastronomické speciality z široké nabídky osvědčených restaurací, kaváren, lokálních farem i obchodů. „Nejlepší věci jsou ty lokální. A u jídla to platí dvojnásob. Chtěli jsme, aby regionální potraviny byly lépe prezentované. A chtěli jsme, aby to pro výrobce i konzumenty bylo víc sexy. Na jižní Moravě totiž vzniká neskutečné množství skvělých produktů. A to nejen víno, ale také uzeniny, sýry, buchty, oleje, oplatky či paštiky,“ uvedl jihomoravský hejtman Jan Grolich.

Kromě regionálních pokrmů na vás čeká i bohatý kulturní program, který zabaví malé i velké. Hvězdárna a planetárium Brno přiveze své modely planet, VIDA! Science centrum vás seznámí se svými pokusy. U kavárny V parku najdete nafukovací atrakce a rezervovat si můžete projížďky po Baťově kanále. Děti potěší dřevěný kolotoč, šapitó i tvůrčí dílny. Nenechte si ujít ani workshop cirkusových dovedností Cirkus Jinak. A chybět nebudou zajímavá kuchařská vystoupení.

Na hlavním pódiu dále zhlédnete třeba akrobatické představení i hudební vystoupení. Důležitou vsuvkou bude očekávané vyhlášení regionální potraviny. Nenechte si program ujít!

11:00 hudební vystoupení kapely Nic Víc
13:00 akrobatické představení Cirkus Jinak: On The Road
13:45 autogramiáda Petry Burianové
15:00 vyhlášení regionální potraviny
15:00 hudební vystoupení Bombarďák (pro děti)
17:00 hudební vystoupení Thom Artway s kapelou
19:00 hudební vystoupení Jelen

Festival plný chutí se ve Veselí nad Moravou koná 28. září 2023. Vstup je zdarma. Více informací najdete na webových stránkách Veselského kulturního centra. Jste srdečně zváni!