Zdrogovaný muž v nemocnici údajně vyškubal desítky metrů kabelů, měl prý starost o lékaře

Foto: Městská policie Brno

BRNO – Po prohlédnutí spoušti, kterou způsobil návštěvník svatoanenské nemocnice, musel jeden ze strážníků konstatovat, že nic podobného ještě neviděl. Ostraha tam zadržela sedmačtyřicetiletého muže, který prý poničil elektrické vedení a kabeláž.

Strážníci podezřelého pobídli, aby je dovedl do budovy, kde údajně škody působil. Poté, co s ním vyšli po schodech, stanuli na chvíli v němém úžasu. Před sebou totiž uviděli dlouhou chodbu, z jejíchž stěn čněly poškozené elektroinstalační lišty, dráty byly vyškubané ze zdí a stržené ze stropů, visely po okrajích chodby i napříč mezi místnostmi. Další kabely byly zauzlované, omotané kolem zábradlí, jiné byly zpřetrhané a poškozená byla i skříňka s rozvody. „Muž běsnění vysvětlil tím, že chtěl odpojit instalovanou kameru, která podle něj mohla neoprávněně nahrát pana doktora. Strážníci se ho zeptali, jestli si dal alkohol, drogy nebo se léčí s duševními potížemi. Nejdříve to odmítl, ale po chvíli si vzpomněl, že před vstupem do nemocnice si dal nejspíš pervitin,“ uvedl mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem.. Hlídka městské policie požádala pracovníka ostrahy, aby zkontroloval i další objekty. Strážníci současně oslovili personál všech dotčených oddělení a operačních sálů s prosbou o ověření, jestli nečelí výpadku proudu nebo odpojení přístrojů. „Dopadeného muže předali policistům jako podezřelého z trestného činu,“ dodal Ghanem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.