Návštěva prezidenta Pavla v kraji: V úterý v Brně odhalil pamětní desku a setkal se s hejtmanem

Foto: Hejtman Grolich

BRNO – Prezident Petr Pavel ocenil Brno a podporu podnikání v Jihomoravském kraji. Rezervy ale viděl v dopravní infrastruktuře jižní Moravy a kvalitě života v některých jeho částech.

Prezident Petr Pavel společně s britským velvyslancem Mattem Fieldem a vedením města i kraje odhalil v Brně pamětní desku připomínající návštěvu britského krále Karla III. v brněnském Technologickém parku. Na Krajském úřadu diskutoval o vývoji nových technologií a zlepšení dopravní situace kvůli větší podpoře podnikání v odlehlých částech kraje. Předmětem diskuze byla také problematika sucha, která je na jižní Moravě velice aktuální. Možnosti, jak ji řešit, jsou podle něho například ve zvětšení objemu zadržovacích nádrží nebo oprášení starého projektu na propojení Dunaj a Dyje. „Diskuze mi přinesla dostatek podkladů pro jednání s ministry a premiérem,“ řekl prezident novinářům. „Možná z toho nebudou bombastické titulky ani šrapnely hozené do veřejné debaty. Nikdo se neurazí a málokdo se naštve. Musím uznat, že už tohle je skvělý pocit,“ uvedl hejtman Grolich na sociální síti X. V úterý odpoledne navštívili Prezident Petr Pavel s manželkou Evou Moravský kras na Blanensku. Nejprve besedovali se starosty v Domu přírody Moravského krasu. Ve středu návštěva kraje pokračovala v Hruškách.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.