Po útoku sršňů v Židenicích ošetřili záchranáři 14 dětí

Foto: ZZS JMK

BRNO – Ve středu kolem čtvrt na deset dopoledne vyslalo operační středisko záchranářů do brněnských Židenic 7 prostředků. Došlo k pobodání většího množství dětí školního věku sršni.

Na místo vyrazily dva lékařské vozy, tři záchranářské posádky, velkokapacitní sanitka a inspektor provozu. Z pohledu záchranářů se jednalo o mimořádnou událost. „Ošetřili jsme celkem 14 malých pacientů, z toho 9 z nich jsme po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportovali do Dětské nemocnice v Brně., z nichž žádné naštěstí nebylo ve vážném stavu, Děti byly z pochopitelných důvodů vystrašené, naši zdravotníci se tak museli vypořádat i s akutní stresovou reakcí pacientů,“ popsala zásah mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Také z tohoto pohledu šlo o náročný a mimořádný zákrok. Hasiči se pak postarali o likvidaci hnízda.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jak za městskou policii doplnil mluvčí Jakub Ghanem, požádali je o asistenci právě jihomoravští hasiči. Tři hlídky strážníků uzavřely cesty vedoucí lesoparkem Akátky, aby roj neohrozil další chodce. Strážníci v oblasti působili do 10,30 dopoledne.

Foto: HZS JMK