Za kousek pizzy do vězení: Muž si pro ni přišel s nožem a v masce lupiče

ilustrační foto: pixabay.com

HODONÍN – Celkem nezvyklou loupež řeší policisté v Hodoníně. Devětadvacetiletý muž totiž přišel do rychlého občerstvení s maskou na obličeji jako lupič a chtěl zdarma pizzu.

V pondělí před půlnocí kontaktoval tísňovou linku majitel rychlého občerstvení s tím, že se u jeho podniku nachází agresivní muž, který nadává personálu i dalším zákazníkům. Hlídka dorazila na místo a na základě dalších zjištěných podrobností muže zadržela. Devětadvacetiletý muž totiž původně přišel s maskou na obličeji a začal křičet na obsluhu, že chce zdarma pizzu. Později si masku sundal a vytáhl nůž, se kterým začal šermovat. Vzhledem k nevyzpytatelnému chování agresora mu majitel raději zadarmo vydali jednu porci pizzy. Muž se podrobil orientační dechové zkoušce s výsledkem 0,5 promile alkoholu. Test na přítomnost drog měl negativní. „I přesto, že si vynutil jen kousek jídla v hodnotě 35 korun, je muž nyní podezřelý z trestného činu loupež a může mu hrozit i pobyt ve vězení,“ konstatovala policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.