I letošní Burčákové slavnosti v Hustopečích budou plné zábavy, tradic a sladkého bouřlivého moku

Burčákové slavnosti Hustopeče

Hustopeče – blíží se oblíbené Burčákové slavnosti, které probíhají na hustopečském náměstí a v okolních ulicích. Také letos nabídnou kromě samotného burčáku i kulturu, zábavu a skvělý doprovodný program pro dospělé i děti.

Třídenní oslavy sladkého bouřlivého moku plné humoru a legrace se vám jistě zalíbí. Hlavním bodem slavností je putování po mázhauzech, což jsou kamenné průjezdy, kde se prodává a koštuje burčák. Ten, kdo navštíví největší počet mázhausů a bude hlasovat pro nejlepší z nich, má možnost stát se členem Burčákové unie. Toto společenství obcí, měst a jednotlivých milovníků burčáku má kromě vlastní měny „Búra“ i třeba „Podzemní vojsko“. Stráž dohlíží na pořádek a klid v podzemí Burčákové unie.

Těšit se můžete i na historický průvod, který vedou zástupci řemeslných cechů, vinaři a členové horenské rady. Průvodu se účastní i purkmistr. Společně s burčákovou policií mají totiž významný úkol. Dohlíží na řádné rozlévání burčáku i na jeho kvalitu a můžou po vás chtít „legitimaci“ v podobě burčákového pasu se záznamy navštívených mázhausů…

Nabitý bude i hudební program. Vystoupí třeba Marie Rottrová, Xindl X, nebo kapela INÉ KAFE, či HAZAFELE. Uvidíte i různé taneční skupiny, rytířské klání, poslechnete si vinařské povídky a pokocháte se večerní ohnivou show. Nebude chybět ani středověký jarmark s ukázkami tradičních řemesel, zvěřincem, chutnými pokrmy i nápoji. Nejmenší návštěvníky přivítá dětská scéna Šapitó plná dětských show a divadelních představení. Jistě vás zaujme i soutěž ve válení beček a ochutnávka vín regionálních vinařů.

Burčákové slavnosti budou stát za to! Nenechte si je ujít ani vy a to 5.-7. října 2023. Podrobný program a další užitečné informace naleznete na webových stránkách Burčákové slavnosti.