Vlna migrace opět zesiluje: Na přechodu v Lanžhotě zadrželi policisté 43 migrantů

Foto: Policie JMK

BŘECLAV – Ve čtvrtek dopoledne zastavili jihomoravští cizinečtí policisté při namátkové kontrole na bývalém hraničním přechodu Lanžhot dodávku Ford.

V dodávce Ford, kterou zastavili jihomoravští cizinečtí policisté na bývalém hraničním přechodu Lanžhot, se tísnilo celkem 26 lidí. Všichni byli turecké národnosti kromě jednoho Afghánce. Údajně putovali z Maďarska. Odpoledne projížděla stejným místem podezřelá dodávka Opel s německou registrační značkou. Při kontrole hlídka cizinecké policie zjistila, že ve vozidle přepravuje devětadvacetiletý Syřan dalších 17 krajanů bez potřebných dokladů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V posledních měsících se během namátkových kontrol v Jihomoravském kraji výrazně zvýšily počty zachycených migrantů. Zatímco v lednu kontroly odhalily 35 běženců, v září dosáhly počty zajištěných migrantů 292 zajištěných cizinců za měsíc. Oproti minulému roku se policistům podařilo zadržet také větší množství převaděčů. „O tom, že policisté problematice věnují patřičnou pozornost, svědčí i to, že letos odhalili už 89 převaděčů oproti loňským 73. Na podzimní nárůst tranzitní migrace policisté reagují aktuálním zintenzivněním namátkových kontrol v blízkosti hranic,“ informoval policejní mluvčí David Chaloupka. Video na twitteru.