Muž si v sousedově bytě sušil konopí, hlídce namluvil, že se jedná o bazalku

Ilustrační foto

BRNO – Spletitý případ řešili strážníci v centru Brna, kdy je přivolali nájemníci bytového domu kvůli hluku linoucímu se ze sousedova obydlí. Když vstoupili dovnitř, čekalo je překvapení.

Chvíli před půlnocí si obyvatelé jednoho z domů stěžovali na lince městské policie na hlučného souseda, který sledoval televizi. Hlídka se na něj snažila dozvonit, dveře však nikdo neotevřel. Po chvíli ze sousedního bytu vyšel čtyřicátník, který vysvětlil, že jeho pětašedesátiletý soused špatně slyší, je hodně nemocný a on se o něj stará. Kvůli tomu má taky kopii klíčů, kterými ochotně strážníkům otevřel dveře. Uvnitř ležel muž na posteli a sledoval televizi, která byla o trochu víc hlasitější, než je běžné, což ale bylo pochopitelné vzhledem k jeho sluchové vadě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Muže zákona v bytě však zaujala jiná věc. Od vchodových dveří do ložnice byla natažená šňůra a na ní se sušily rostlinky. Soused se nejprve snažil hlídce namluvit, že se jedná o bazalku, nakonec se však přiznal, že jsou pro jeho vlastní potřebu. Dveře jeho bytu nejdou zamknout a on měl strach, aby mu je někdo neukradl. Nakonec se pochlubil, že mu sušina vystačí na kouření skoro celý rok. „Přivolali jsme republikovou policii, ani ta neuvěřila pohádce o bazalce. Rostliny teď podrobí rozboru a bude zjišťovat obsah účinné psychoaktivní látky THC,“ doplňuje Jana Pokorná, mluvčí Městské policie Brno.