VIDEO: Manévr mohl skončit nehodou. Policie hledá svědky nebezpečné jízdy

Foto: Policie JMK

BŘECLAV – Břeclavští dopravní policisté se zabývají nebezpečnou jízdou řidiče maďarského kamionu, který vytlačil při předjíždění u Valtic osobní automobil Hyundai i30.

Jak popsal policejní mluvčí David Chaloupka, maďarský kamion ve čtvrtek 28. září v ranních hodinách předjížděl na silnici u Valtic osobní automobil Hyundai i30, a při průjezdu zatáčkou jej nepříjemně zatlačil až ke krajnici. Po pár set metrech chtěl předjet náklaďák zase řidič osobního vozu. Tento manévr však mohl skončit dopravní nehodou. Při předjíždění totiž kamion najel ke středu vozovky a předjíždějící osobní automobil znovu natlačil do krajnice. Ten tak musel prudce brzdit, přičemž se dostal až do smyku. Na nebezpečnou jízdu potom upozornil policisty, kterým se kamion podařilo po několika kilometrech zastavit. „I když mají policisté záznam z palubní kamery osobního vozu, hledají další svědky nebezpečné jízdy. Důležité informace by jim mohl poskytnout zejména řidič červené dodávky, který měl jet za předjížděným osobním autem. Svědci se mohou ozvat policistům na lince 158,“ vyzval Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.