Vyhoštěný důchodce si obhlížel auta, chystal se do nich vloupat

Ilustrační foto

BRNO – Včera večer si všimli pracovníci dohledového centra na kamerách podezřelého muže, který se ochomýtal na parkovišti v Benešově ulici kolem aut.

Obcházel je, svítil si do nich a zkoušel kliky, jestli nepovolí. Na místo do tří minut dorazila hlídka, které sedmasedmdesátiletý muž tvrdil, že hledal kamaráda, poté, že se díval na vozy. Proč ale sahal na jejich kliky, objasnit nedokázal. Své nacionále hlídce nadiktoval ústně, podle registru osob ale neexistoval. „Tvrdil nám, že údaje řekl správné. Nakonec z tašky vytáhl dokument, podle nějž se jednalo o Slováka s trvalým pobytem za hranicemi,“ informuje Markéta Skřivánková, mluvčí městské policie. Republiková policie toto potvrdila, muž se nakonec i přiznal, proč se vydával za někoho jiného. Z naší země byl vyhoštěn, a tak neměl na území České republiky co dělat. Nyní je podezřelý z trestného činu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.