Brněnské sportovní kluby žádají o dotaci, město vypomůže

Ilustrační foto

BRNO – Pět sportovních klubů bude žádat u Národní sportovní agentury o dotace na zlepšení stavu sportovišť. Brno přislíbilo spolufinancování ve výši 25 % způsobilých nákladů.

Aby mohly být ze strany Národní sportovní agentury projekty hodnoceny, musí žadatelé prokázat, že mají zajištěné spolufinancování. Radní proto doporučili zastupitelům, aby se tímto na svém zasedání zabývali a uvolnili finance těm klubům, které u agentury uspějí. Zájem ucházet se o dotaci z aktuálně vyhlášených výzev Národní sportovní agentury má pět sportovních klubů. „FC Svratka Brno plánuje rekonstrukci fotbalového hřiště v Žabovřeskách, Tělocvičná jednota Sokol Brno-Řečkovice pak stavební úpravy objektu na ulici Vážného. SK Líšeň chce pořídit LED osvětlení fotbalového stadionu, Židenický lawn tenisový klub Brno plánuje výstavbu tenisových kurtů a florbalový Hattrick Brno chce získat prostředky na novou multifunkční sportovní plochu,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Náklady na pět investic jsou vyčísleny na 135 milionů, Brno přispěje 30 miliony.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.